#EUStudyDays16: “найкрутіша школа”

27168773551_05a14c0090_oШістнадцята сесія Школи європейських студій (EU Study Days) зібрала молодь, якій небайдуже те, що відбувається у світі, – написала одна з учасниць освітнього проекту Представництва ЄС в Україні, що пройшов в Одесі з 18 по 22 травня. У рамках цієї ініціативи організатори надають українським студентам та випускникам глибші та ширші знання про ЄС та стосунки між Україною та ЄС.  

Шістнадцята сесія Школи європейських студій об’єднала 40 студентів та випускників українських ВНЗ із південних регіонів України включно з АР Крим, відібраних за підсумками відкритого конкурсу.

Перед учасницями та учасниками Школи виступили посадовці Представництва Європейського Союзу в Україні, прикордонної місії ЄС EUBAM, посол Бельгії, а також визнані українські та європейські експерти з європейської інтеграції. Тематика Школи охопила політичний, економічний,  юридичний, енергетичний та безпековий аспекти взаємин між Києвом та Брюсселем.

Учасники мали змогу прослухати лекцію Шона МакГріві, з EUBAM про роботу прикордонної місії ЄС та її роль в підтримці українських реформ. Вікторія Давидова, ініціатор Школи, а також радник з питань преси та інформації Представництва ЄС, представила аудиторії широкі інформаційні програми Євросоюзу в Україні. Окрім цього, пані Давидова провела тренінг з чіткого письма. Їі колега Мортен Ларсен Нонбое, радник з політичних питань Представництва ЄС, представив бачення ЄС актуальних питань європейської інтеграції України. В роботі Школи також взяв участь Люк Якобс, посол Бельгії в Україні, який висловив впевненість в здатності Євросоюзу подолати виклики міграційної кризи та спровокований нею ріст євроскептичних настроїв серед громадян ЄС.

27204015926_7748bd9b9a_o
Тренінг Вікторії Давидової з чіткого письма

Володимир Єрмоленко, модератор Школи європейських студій, представив експертну оцінку сучасного стану політичних взаємин між Україно та ЄС. Із Тарасом Качкою, заступником виконавчого директора Фонду «Відродження», який безпосередньо брав участь в переговорах щодо Угоди про асоціацію, учасники дізнались про торгівельні можливості ЗВТ з ЄС для українських виробників. Реформі правоохоронної і судової системи були представлені лекції Ольги Юрчук, професора Національної академії внутрішніх справ, та Романа Куйбіди з Центру політико-правових реформ. Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» прочитав захоплюючу лекцію про геополітичний аспект енергетичних взаємин на європейському континенті і поза його меж. Андреас Умланд з Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, звернув увагу на можливість регіональної співпраці з окремими державами-членами НАТО для вирішення безпекових викликів України.

Шістнадцята сесія продовжила практику залучення випускників попередніх сесії. Цього разу учасники в Одесі послухали історії успіхів Віталія Варбанця та Тетяни Костіни. Обоє спікерів брали участь в сьомій сесії Школи два роки тому і з того часу досягли значних успіхів в реалізації власних цілей. Віталій розповів про громадську активність в Одесі, а Тетяна – про журнал La Boussole, головним редактором якого вона є.

В програмі Школи відбулась модель Ради міністрів ЄС, на якій учасники змогли на собі відчути, як саме працює Рада міністрів ЄС, та яких зусиль іноді треба докласти, щоб знайти компроміс між позиціями усіх держав-членів Євросоюзу. На сам кінець студенти отримали інформацію про освітні можливості європейських університетів. Марія Молчанова та Володимир Гушулей представили власний досвід навчання за програмою Еразмус та у Коледжі Європи відповідно.

Докладнішу інформацію про захід можна отримати від команди Школи європейських студій в Україні (EU Study Days in Ukraine) eustudydays@gmail.com, Телефон: 097 321 47 30. Більше про Школу європейських студій та про її попередні сесії можна дізнатись на веб-сайті Школи, а також в соціальній мережі Фейсбук та Вконтакте

EU Study Days є проектом Представництва Європейського Союзу в Україні. Він втілюється Українським освітнім центром реформ (УОЦР).

Фотозвіт 16 сесії Школи європейських студій

Advertisements

One thought on “#EUStudyDays16: “найкрутіша школа”

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s