Острог прийняв чергову сесію EU Study Days

1

Знання, дискусії, радісне спілкування, інтелектуальні ігри, дружня атмосфера – цим усім запам’ятається 13-а сесія Школи європейських студій (EU Study Days) – освітнього проекту Представництва Європейського Союзу в Україні. Сесія відбулася від 30 вересня до 4 жовтня 2015 року в Національному університеті Острозька академія.

У програмі навчання взяли участь 40 студентів із західної України (зокрема, самого Острога), що були відібрані за результатом відкритого конкурсу. Деякі лекції Школи також відвідували інші студенти Острозької академії.

Перед учасницями та учасниками Школи виступили посадовці та експерти Представництва Європейського Союзу в Україні, а також визнані українські експерти та інтелектуали. Тематика Школи охопила політичний, економічний,  юридичний, бізнесовий, енергетичний, історичний та культурний аспекти взаємин між Україною та ЄС.

2

“Це були неймовірні 5 днів з цікавими, щирими, захопливими людьми”, – говорить Руслана Кошин, студентка Школи. Для її колеги, Вікторії Мисан, EU Study Days – це “яскравий, інформаційний, натхненний, інтелектуальний, продуктивний та дружній проект”. “Я в захваті від лекторів. Це справжні експерти в своїй справі”, – додає інший слухач, Олексій Табачук.

Виступаючи на Школі, Юргіс Вільчінскас (Представництво ЄС в Україні) говорив про європейський погляд на українські реформи. Михайло Гончар (Центр глобалістики Стратегія-ХХІ) аналізував енергетичні аспекти відносин ЄС-Росія-Україна.  Олексій Гарань (Києво-Могилянська академія) дав широкий огляд геополітичних аспектів нинішніх подій, зокрема в контексті російської агресії. Тарас Качка (Український медіа-центр реформ) говорив про економічні реформи, пов’язані з застосуванням Угоди про асоціацію. Іво Керстен (Консультаційна місія ЄС) виступив із короткою лекцією про цінності. Олена Дуб (Радіо Свобода) розповіла про новітні медіа-технології, зокрема можливості “Твітер-дипломатії”. Юнна Гейдор (випускниця 3-ї сесії Школи) говорила про ситуацію в Криму після його незаконної анексії Росією.

Окрім того, до роботи школи долучалися лектори, що не могли бути присутніми фізично, але спілкувалися зі студентами скайпом: Інна Сосновська (Strategic Consulting Group) говорила про перспективи виходу українських компаній на міжнародні ринки, а Андрій Портнов (Університет Гумбольдта, Берлін) говорив про європейський контекст української історії.

Володимир Єрмоленко (модератор Школи) провів зі студентами чимало інтерактивних занять, сфокусованих на різних питаннях, від політики до цінностей. Студенти також мали змогу послухати коротку лекцію про Острозьку академію від її ректора, Ігоря Пасічника, а також побувати на цікавій екскурсії територією цього найстарішого українського університету. Окрім цього, разом із проектом ЄС “Будуймо Європу в Україні”, у рамках Школи відбулася книжкова толока, на якій студенти спілкувалися із відомою українською письменницею Софією Андрухович і представниками Видавництва Старого Лева, а також говорили про своє бачення книг, які змінили Європу.

Докладнішу інформацію можна отримати від команди Школи європейських студій в Україні (EU Study Days in Ukraine): eustudydays.com, eustudydays@gmail.com, 097 321 47 30. Більше про Школу європейських студій та про її попередні сесії можна дізнатись на веб-сайті Школи (там також з’являються відео деяких лекцій), а також в соціальній мережі Фейсбук та Вконтакте.

EU Study Days є проектом Представництва Європейського Союзу в Україні. Він втілюється Українським освітнім центром реформ (УОЦР).

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s